Půjčky DINERO - Peníze jednoduše
Informace o finančních službách a produktech


Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr je jednou z možností, kterou nabízejí stavební spořitelny. Jde o situaci, kdy klient nesplní některou z podmínek, která je nutná pro poskytnutí úvěru řádného. Přesto mu je stavební spořitelna ochotna peníze půjčit, ale za nepatrně méně výhodných podmínek. Překlenovací úvěr funguje jako přechodné vyrovnání a překonání doby mezi uzavřením smlouvy a možností získat řádný úvěr ze stavebního spoření. Obvykle je stále výhodnější než jiné typy úvěrů a často i než hypotéka. Navíc se jedná o překlenovací (přechodný) úvěr, který následně přechází v mimořádně výhodný řádný úvěr ze stavebního spoření.


Fungování překlenovacího úvěru

Překlenovací úvěr žadatel využije v takových případech, kdy na účtu stavebního spoření nemá dostatek peněžních prostředků, nespořil dostatečnou dobu či nemá požadovanou výši hodnotícího čísla. V takovou chvíli může zažádat o překlenovací úvěr. Stavební spořitelna však není povinna tento úvěr poskytnout – není na něj právní nárok. Avšak obvykle je žadateli poskytnut, jelikož stavební spořitelny jsou v tomto ohledu na danou situaci připraveny. Při žádosti o překlenovací úvěr je však nutné zajistit úvěr nějakou formou ručení a prokázat dostatečnou bonitu na splácení peněz. Podle těchto faktorů se pak odvíjí zařazení klienta do rizikové skupiny a výše úroku, která mu je na překlenovací úvěr nabídnuta.

Fakta o překlenovacím úvěru

Překlenovací úvěr není tak výhodný jako standardní řádný úvěr ze stavebního spoření. Je relativně dražší. Princip překlenovacího úvěru spočívá v tom, že účet stavebního spoření se rozdělí na dvě části. Spořící a úrokovaná. Ve spořící části dochází stále ke spoření a postupnému dosahování podmínek pro řádný úvěr, v části úrokované pak je nutné splácet úroky z celé částky, tudíž i z té naspořené, což ve své podstatě významně celý úvěr prodražuje. Proto je vždy nutné řádně promyslet celou situaci a vyhodnotit, zda se nevyplatí nějaký čas počkat a využít řádný úvěr ze stavebního spoření, který je naprosto bezkonkurenční.Nabídku našich finančních produktů naleznete zde.zpět na seznam všech názvů finančních produktů a služeb  /  zpět na úvodní stránku

Info - kancelář
Řekli Vám už někde na Vaši
žádost o půjčku "ne"?!

Nenechte se odradit
a zavolejte nám!

Zkusíme pro Vás najít
nejlepší možné řešení!


ZAVOLEJTE NÁM
Tel.: 739 443 544

kontaktujte nás...

Pro kontakt také můžete
využít naši e-mailovou
adresu:


finance@dinero.cz


navštivte nás...
PŘIJĎTE
ZA NÁMI
DO KANCELÁŘE

Adresa:

Palackého třída 159
612 00 Brno-Medlánky

Pracovní doba:

Pondělí – Pátek
9:00 – 12:00 / 14:00 – 18:00

Podrobné kontaktní
informace zde.


WiFi

Půjčky DINERO • Infolinka - Tel.: 739 443 544 • www.pujcky-dinero.cz • E-mail: finance@dinero.cz